Atatürk’ü Öven İlahiyat Hocası Cevat Akşit’e Tepki Gösteren Gazeteci Açıklamalarıyla Herkesi Kızdırdı

Prof. Dr. Cevat Akşit, yaptığı bir konuşmada, ‘büyük’ şahıslara anıt mezar yapılabileceğini dile getirmiş ve Atatürk’ü övmüştü. Akşit’in bu sözleri üzerine Akit yazarı Kenan Alpay tepki göstererek çizgiyi epey bi’ aştı. Detaylar içerikte!

Türkiye’de hiç sonu gelmek bitmeyen bir olaydır Atatürk kavgası. Neredeyse hemen hemen her gün Atatürk üzerine iddiavari tartışmalar ortaya çıkıyor.

Bunlardan biri de ilahiyat profesörü Cevat Akşit Atatürk’ü överken Akit TV yorumcusu Kenan Alpay’ın, Akşit’in sözlerine tepki vermesi oldu.

Gaye Vakfı’nın yöneticisi Prof. Dr. Cevat Akşit, yaptığı bir konuşmada, ‘büyük’ şahıslara anıt mezar yapılabileceğini dile getirmiş ve Atatürk’ü övmüştü.

Akşit sözlerinde Atatürk’ün ilerici ve gerici insanları buluşturduğunu ve milleti tek bir yumruk yaptığını söyleyerek “Büyük zatlar için kabir yapılabilir. Mustafa Kemal Paşa’ya Anıtkabir yaptık, ona minnet borcumuz var” dedi.

Akşit’in bu sözleri üzerine Akit yazarı Kenan Alpay tepki göstererek tartışmayı bambaşka bir boyuta çekti.

Alpay, “Atatürk’e hiçbir borcumuz yok. Cevat Akşit Hocanın Atatürk övgülerine eşlik eden Anıtkabir güzellemesi hakkı ve sabrı tavsiye değil, batıla ve isyana teşviktir” sözlerini kullandı.

Söz konusu paylaşımlara sosyal kullanıcılardan da tepkiler geldi: ?

?

?

?

?

?

?

?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x