Binance’deki Bu 5 Altcoin ‘Boğa Patlamasının’ Eşiğinde!

Son ayların onaylanmış destek seviyelerinde işlem gören 5 altcoin, önümüzdeki günlerde bir ‘boğa patlaması’ için zemin hazırlıyor. Tarihsel verilere göz atan teknik analistler, özellikle BNB ve XLM grafiklerine dikkat çekiyor…

Binance listeli bu 5 altcoin fırsat bölgesinde işlem görüyor

BNB Coin (BNB)

BNB Coin fiyatı, birkaç durumda son derece güçlü olduğu kanıtlanan bir alanı test ediyor. Fiyat 225 dolar bölgesini her test ettiğinde, bunu yükseliş fiyat hareketi izledi. Bu nedenle, şu anda benzer bir fiyat hareketi izlerse, bir sonraki hedef yaklaşık %40 ila %50’lik bir artışla 325 ila 335 doları hedefleyecek. Bu nedenle, long bir pozisyon, aşağıdaki grafikte gösterildiği gibi ilk hedef 258,3 dolar ve ardından daha yüksek hedefler olmak üzere 232,5 doları hedefliyor. BNB şu anda 240 dolar bölgesine işlem görüyor.

Chainlink (LINK)

Yıl boyunca LINK, 5.5 ile 9 dolar arasında çok istikrarlı bir şekilde işlem gördü. Şu anda 8 doların üzerinde güç topluyor. Burada asıl soru, birden fazla başarısız girişimin ardından fiyatın bu sefer direncin üzerine kalıp kalamayacağıdır. Bu nedenle, 10 doların üzerinde bir günlük kapanış, yükseliş eğilimini netleştirecek. Yaklaşık bir yıldır yatay seyreden LINK fiyatı göz önüne alındığında, patlayıcı hareket beklentileri artıyor.

Stellar Lumens (XLM)

Geçtiğimiz iki ayda XLM, piyasa değeri ve fiyat kazancı açısından öne çıktı. Son sekiz haftalık dönemde dipten zirveye %110’luk kayda değer bir fiyat artışı kaydetmeyi başardı. Bununla birlikte, son trendler, XLM’nin arkasındaki yükseliş momentumunun zayıfladığını gösteriyor.

Son trendlere rağmen, işlem hacimleri aylık düşük seviyenin önemli ölçüde üzerinde kalmaya devam ediyor. Bu da sürekli piyasa ilgisine işaret ediyor. Ek olarak, Santiment’in verilerinden ağırlıklı duyarlılıkta hafif bir artış, yükseliş iyimserliğine işaret ediyor. Son günlerde yükselen sosyal hakimiyet metriği, Stellar’ın yakın zamanda Changera Uygulamasına yaptığı genişleme nedeniyle büyük ilgi görüyor.

Üstelik Stellar, resmi X hesabında duyurulduğu üzere piyasa hakimiyetini genişletmeye devam ediyor. Stellar tabanlı USD Coin (USDC) stablecoin’e artık 322.000 off-rampa konumundan erişilebilir. Bu erişilebilirlik, yalnızca 30.180 konumda bulunan Ethereum’daki USDC’ninkinden çok daha fazladır.

Teknik açıdan XLM, 50 günlük EMA altına düşerek 0,14 dolardan yatay destek çizgisine yaklaştı. Ancak, boğalar bunu dalmak için kazançlı bir fırsat olarak gördüler. Devreye girerek düşüşü satın aldılar ve fiyatı 50 günlük EMA çizgisinin üzerine çıkardılar. XLM fiyatı birden fazla Fib kanalının üzerine çıkarak yükselmeye devam etti. Fiyat, son zamanlarda 0,16 doları aştığı için sürekli olarak kritik direnç çizgisine yaklaşıyor.

Alıcılar mevcut yükseliş trendini sürdürmeyi başarır ve XLM fiyatını 0,183 dolardaki kritik direnç çizgisinin üzerine çıkarırsa, muhtemelen daha fazla long pozisyon açılacaktır. Bu da yukarı yönlü kanal modelini 0,21 – 0,22 dolar arasında test edecek. Yükselen EMA20 trend çizgisi ve pozitif bölgedeki RSI, ileride potansiyel bir kırılma ivmesi olduğunu gösteriyor. Bununla birlikte, XLM fiyatı 0,138 dolar destek seviyesinin altına düşerse ciddi bir düşüş eğilimi oluşacak. Bu da 0,125 dolar civarında bir konsolidasyona yol açıyor.

XRP (XRP)

Geçtiğimiz iki hafta boyunca XRP , bu ayın başlarındaki makro kırılmanın ardından yeni bir yükseliş aşaması beklentilerine yol açan bir düzeltme dönemi yaşadı. Bu iyimser görünüm, genel likiditesini destekleyen kripto borsalarındaki artan listeleme ve ticaret çiftlerinden kaynaklanmaktadır.

Analist Crypto Tony, XRP boğalarının direnç bölgesini yaklaşık 0,726 dolardan başarılı bir şekilde desteğe çevirmesi gerektiğini söylüyor. Bu değişim onaylandıktan sonra, önümüzdeki günlerde ortaya çıkması beklenen bir pozisyon için zemin hazırlayacak.

Bu arada, XRP için görünüm olumlu görünse de, bir dereceye kadar belirsizlik devam ediyor. Bu da yatırımcıların dikkatli olmasını gerektiriyor. Crypto Tony, XRP fiyatı yaklaşık 0,69 dolar destek seviyesinin altına düşerse, söz konusu pozisyonun geçersiz olacağını belirtiyor.

Cardano (ADA)

ADA fiyatı, neredeyse iki aydır yükselen bir trend çizgisinde kalmayı başardı. Olumlu görünüm, 13 Temmuz’un Ripple zaferinden uzun süre geçmesine rağmen geçerliliğini koruyor.

Fiyat açısından ADA, yükseliş trendi çizgisinde konsolide olmaya devam ederken 10 Haziran’dan bu yana %40 artış gösteriyor. Olumlu tarafı, yatırımcılar kısa rallilerden hızla kar elde ederken, fiyat tutunmayı başardı. Örnek olarak, 13 Temmuz’daki %30’luk artıştan elde edilen kazanımların çoğu zaten rezerve edildi. Alıcılar ve satıcılar trafikle mücadele ederken, ADA fiyat hareketi artık bir flama dolduruyor.

Bununla birlikte, Cardano fiyatı için genel görünüm yükselişini sürdürüyor. Santiment verileri, ADA’nın geliştirme faaliyetinde üçüncü sırada yer aldığını gösteriyor. Altcoin, piyasa kapitalizasyon metriklerinde en büyük altcoin olan Ethereum’u (ETH) yenerek performans övgüye değer.

Özellikle, Cardano ağının geliştirme faaliyeti, yıl içinde birkaç zirve kaydetti. 14 Nisan’dan bu yana geliştirme faaliyeti %30 arttı. 27 Temmuz itibarıyla 59,01’den 77,21’e yükseldi. Bu metrik, projenin GitHub üzerindeki saf geliştirmeyle ilgili olayların sayısını gösterir.

ADA fiyat tahmini

Günlük grafiğe göre, ADA piyasasında yükseliş ivmesi devam ederse Cardano fiyatı teknik formasyondan çıkabilir. 50 günlük EMA’nın 0,30 dolarda başarılı bir şekilde aşılması, ADA’nın 0,32 dolara ulaşması için önündeki engelleri temizleyecek. 0,35 dolara ek bir boğa koşusu, mevcut konumdan %15’lik bir tırmanış anlamına geliyor.

Öte yandan, ivme azalırsa, Cardano fiyatı aşağı yönlü bir hareketle üçgenin alt sınırını aşabilir. Bu da potansiyel olarak aşağı yönlü hareketleri genişleyerek 7 Temmuz’un diplerine 0,27 dolara yol açacak. Bu senaryo mevcut fiyattan %10 düşüş temsil ediyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x