CHP İstanbul İl Başkan Adayı Cemal Canpolat: Kılıçdaroğlu’na saldırmak Atatürk’e saldırmaktır

CHP Bahçelievler İlçe Başkanı Özgür Çelik, kongrede İstanbul il başkanlığına aday olacağını açıkladı. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na karşı başlatılan ‘değişim’ hareketinin öncülerinden İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun destek verdiği Çelik’e karşı ise Genel Merkez, eski İl Başkanı Cemal Canpolat’ı aday gösterdi.

Cemal Canpolat, katıldığı TV 100 canlı yayınında, Kılıçdaroğlu’nu parti içerisinden hedef alan ‘değişimcilere’ sert tepki gösterdi.

“Kılıçdaroğlu’na saldırmak Atatürk’e saldırmaktır”

“Şimdiye kadar cumhuriyet değerlerine sahip çıkmayanlar, Mustafa Kemal’in ilkelerine sahip çıkmayanlar, Mustafa Kemal söylemlerini dışarıda bırakarak ‘Sen git ben geleyim’ şeklinde değişim yapmaya çalışıyor.”

diyen Canpolat,

“İstanbul’daki bu kongre sürecini tamamlayacağız, sonra yeni kadroların parti yönetime gelmesi için mücadele vereceğiz. Siyasette ilkeli değerler üzerinden tartışmak lazım. Kılıçdaroğlu’nun oturduğu koltuk, Mustafa Kemal’in oturduğu koltuktur. Kılıçdaroğlu’na saldırmak, Mustafa Kemal’e saldırmaktır.”

diye konuştu.

“CHP’de dışarıdan gelen devşirmeler parti yönetimini işgal ediyor”

“CHP’de tartışmasız yenileşmeye ihtiyaç vardır. CHP’de dışarıdan gelen devşirme kadroların uzun dönem parti yönetimini işgal ettiğini biliyoruz.”

diyen Canpolat,

“20-30 yıldır parti yöneminde olan kadroların yıllar sonra tepeden bir değişim talebiyle sadece medya önüne çıkmaları CHP geleneklerine uymaz. Bunlar 20 yıldır milletvekili, belediye başkanı.”

ifadelerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x