Erden Timur, Zaniolo ve Icardi gerçeklerini açıkladı! İşte Fenerbahçe’nin teklifi

Erden Timur’un açıklamaları şu şekilde:

‘LİGİ BİTİRTMEYİZ’ AÇIKLAMASI

“Alanyaspır maçı sonraı ekrana çıkmak yanlıştı. Bu lig bu şekilde biter mi diye söyledik. Bizim tecrübesizliğimiz. Sinirle söylenen bir şeydi. Bir insanın sinirle bağırıp çağırmasını hiç değilse fikrini söylüyor şeklinde görürüm. Ondan sonra 3-4 kez maksadını aştığını söyledim. O günden sonra sadece Sivasspor maçı sonrası ekrana çıktım. Bazen birbirimizin insan olduğunu unutuyoruz. Naısl ki benim söylediğim maksadını aştıysa maksatlı bir şekilde de gündeme getiriliyor. Eşim sonrasında bana ‘Kendini ekranda gördün mü? Damarların çıkmıştı” dedi. Beni sürekli izleyen Fenerbahçeli bir arkadaşımı aradım. O da bana bu sözü söylediğimi ifade etti. Bu işlerin sürdürülmesi maksatlı. İnsanın hissiyatını söylemesi çok doğru. Ama yanlış olduğunu ifade etmesi de çok doğru. Futbol yöneteciliğinde takımını herkes düşünse neden başkan veya yönetici olursun ya feda olmaya gelirsin ya da bilinmeye…”

ZANIOLO TRANSFERİNİN DETAYLARI

“Transferin son günü hangi transferde sorun olur ona bakıyoruz. Bir futbolcuyu daha uygun transfer edebilmeniz için bir sorunsal olması gerekiyor. Zaniolo’nun sözleşmesinin bitmesine 1.5 sezon vardı. Bournemouth ile sözleşme görüşmeleri sürerken Zaniolo vazgeçti. Premier Lig’de düşmeye oynayan bir takımda oyunamak istemiyor. Böyle olunca Roma taraftarı Zaniolo’ya tepki gösteriyor ve Zaniolo Roma’yı terk ediyor. Biz de bu gibi durumları arıyorduk. Böyle olunca 6 ay oynamamış ve sözleşmesinin bitmesine 1 yıl kalan futbolcudan 30 milyon Euro kazanılmayacaktı. Biz görüşmeler yaptık. Bir hafta sürdü görüşmeler. Zaniolo’nun sözleşmesindeki bonuslar… 526 bin euro, Şampiyonlar Ligi’nde son 16’ya kalırsak, Zaniolo’nun da bu maçların %50’sinde oynaması gerekiyor. Bunun tekrarlanması durumunda da aynı bonus. Çeyrek finale kalırsa yine 1 milyon, yarı finale kalırsa 1,5 gibi… Bu gibi, turnuva başarısına ve bu turnuvalarda Zaniolo’nun oynadığı maçların yüzdesine bağlı olarak bonuslar toplanırsa 30 milyon oluyor. Bonuslar çıkarılınca Galatasaray’a maliyeti 15 milyon Euro.”

“FENERBAHÇE, ICARDI TRANSFERİNDE DEVREYE GİRDİ”

“Bu memlekette bu işlerden bahsedince fasa fiso deniliyor. Benim bir derdim de topluma bunu anlatabilmek. Biz hiçbir rakip takımın transferine teklif vermedim. Icardi transferinde de yaşandı. Birçok transferde yaşandı. Icardi transferinde de Fenerbahçe devreye girdi. Burada da aynı şekilde oldu ve sonucunda biz aldık. Bunların belgeleri var. Efendilikten bunları çıkarmıyoruz bari ses etmeyin. Bir başarı varsa niye bunu kaşıyorsunuz. Bu haberlerin nasıl çıkartıldığını biliyorum. Menajerlerle ilişkileri olanlar bunları ortaya çıkarmaya çalışıyor. Bir maç kaybediyoruz hemen haberler çıkmaya başlıyor. Mata ile Icardi kavga etti vs… Bunların hepsi yalan. Bugün bu programa çıkmamdaki amacım da bu haberleri yalanlamak. Bunları belge ile yalanladığınızda insanlar inanmıyor. Bunların üst üste oluyor olması tamamen bilinçli. Şampiyon olmak için bu yolların mübah değil.”

FENERBAHÇE’NİN ZANOLO TEKLİFİ

“Fenerbahçe’nin Zaniolo ve Icardi için yaptığı teklifin belgeleri var. Bizden daha çok para verdi Fenerbahçe… Biz 15 milyon Euro teklif ettik. Fenerbahçe ise 16 milyon Euro teklif etti. Fenerbahçe’nin teklifine göre Zaniolo 2 milyon Euro kesin bonus kazanıyor. Attığı her 10 golde 300 bin euro. Toplamda Fenerbahçe’nin teklifi 21 milyon… Kolay bonuslarla 21 milyon euro. Bonuslar hariç Fenerbahçe, Zaniolo için 16 milyon euro teklif etti. Fenerbahçe’nin istemediği oyuncuyu Galatasaray alıyor demelerine karşın bunları ortaya çıkarıyoruz. Fenerbahçe’nin Zaniolo’ya teklifi gerçekleşebilir bonuslarla 21 milyon Euro, Galatasaray’ın teklifi ise 17 milyon Euro…”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir