Euler Finance, Kripto Hırsızıyla Görüşme Gerçekleştirecek

Ethereum (ETH) tabanlı borç verme platformu olan Euler Finance, kripto saldırganıyla “fonların iadesi” hakkında görüşmelere başlayacak.

Geçtiğimiz haftalarda kripto saldırısına uğrayan Euler Finance, fonların kurtarılması konusunda emin adımlar ile çalışmalarını devam ettiriyor. Popüler borç verme platformuna sadırı gerçekleşmesinden sonra, yaklaşık zararın 196 milyon dolar olduğu belirtilmişti. Yaşanılan kaybı iyileştirmeye çalışan Euler Finance, kripto saldırganıyla görüşmelere başlayacak. Kripto saldırganı, onchain aracılığıyla Euler Finance’a mesajlar göndererek iletişim sağlıyor.

Euler Finance, Fonların İadesi Konusunda Kararlı

Gerçekleşen kripto saldırısı sonrasında büyük bir kayba uğrayan Euler Finance, zararı minimize etme konusunda kararlı görünüyor. Olay örgüsünün başından bu yana saldırgan ile iletişimde kalan şirket, konunun pozitif yönlü çözülmesi için elinden geleni yapıyor.

Kripto saldırganı, Kuzey Kore’den bir cüzdan adresine para gönderdikten sonra Euler Finance’a bir onchain mesajı göndererek, “artık anlaşmaya varmak, olaydan etkilenen herkes için kolaylık sağlamak istiyoruz. Güvenli iletişim kurma talebindeyiz.” dedi.

Saldırganın bildirmiş olduğu mesajdan bir süre sonra Euler Finance konuya dair yanıt vererek, “mesajınız alındı, Euler Deployer adresi ve EOA’larınızdan biri vasıtasıyla mail’e ulaşın ve blok taraması hakkında özel olarak konuşalım” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir