Hatay valisi Rahmi Doğan milletvekilliği için istifa etti

Kahramanmaraş depremlerinde en büyük hasarı alanlardan Hatay’da valilik görevini yürüten Rahmi Doğan, istifa ettiğini açıkladı.

Doğan, istifa nedeninin 14 Mayıs 2023 tarihinde yapılacak olan Milletvekili seçimlerinde memleketi Sivas’tan ‘aday adayı’ olmak olduğu açıklamasını yaptı.

DEPREM BÖLGESİNDE İKİNCİ İSTİFA

Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen 11 il başta olmak üzere bazı isimlerin istifa edip etmeyeceği gündem konusu olmuştu.

Adıyaman Valisi Mahmut Çuhadar, sağlık sorunları nedeniyle istifa ettiğini geçtiğimiz gün duyurdu.

Vali Çuhadar, Adıyaman Valiliğinin sosyal medya hesabından yayımladığı mesajında, yaklaşık 3 yıldır Adıyaman Valiliği görevini yürüttüğünü hatırlattı.

Çuhadar, sosyal medyadan yaptığı açıklamada, “Adıyaman Valiliği görevimden yaşadığım sağlık sorunlar sebebiyle affımı talep etmiş bulunmaktayım. 06.02.2023 tarihinde yaşadığımız deprem felaketinin yaralarını devlet ve millet dayanışması ile sarılacağına dair inancım tamdır” ifadelerini kullandı.

Vali Çuhadar, ülkeyi yasa boğan depremler sonrasında depremzedelere yönelik tavırları nedeniyle tepki çekmişti.

Hatay Valisi Rahmi Doğan ise istifa eden ikinci isim oldu. Onun da istifa nedeni milletvekili aday adaylığı olarak açıklandı. Doğan’ın AKP’den aday olacağı iddia edildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir