İntihar eden müftünün Whatsapp paylaşımları da dosyaya konulmuş

Müftülük görevinden uzaklaştırılmasının ardından mahkeme süreci devam ederken intihar eden Mehmet Deniz gündemdeki yerini koruyor. Deniz’in Whatsapp’tan paylaştığı resimlerin de kovulmasına neden olduğu ortaya çıktı.

Balıkesir’de vaiz olarak görevli müftü Mehmet Deniz’in cübbe giymemesi, bisiklet sürmesi, işe motosikletle gelmesi şikayet konusu olmuş ve Diyanet İşleri Başkanlığı Mehmet Deniz’i başlattığı soruşturma ile işten atmıştı. Mahkemece göreve iade kararı verilen Deniz için Diyanet İşleri Başkanlığı mahkeme kararını uygulamadı. Bunun üzerine Mehmet Deniz intihar etmişti.

Müftü Mehmet Deniz’in müftülükten atılmasına gerekçe olarak Whatsapp’tan yaptığı paylaşımlar da gösterildi. Deniz kendi WhatsApp numarasında paylaştığı fotoğrafların ekran görüntüsü alınarak Diyanet İşleri Başkanlığına şikayet edilmişti. Bunun üzerine toplanan şikayetlerle birlikte Mehmet Deniz müftülükten atılarak vaiz olarak atandı. Deniz’in yaptığı tüm başvurular reddedildi. Mahkeme kararlarının da uygulanmamasının ardından Deniz intihar etti.

İMZA ATANLARIN LİSTESİ DE ORTAYA ÇIKTI

Müftü Mehmet Deniz’in görevden atılmasına karar verilen Atama ve Yer Değiştirme Kurulu kararında Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş’la birlikte Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Dr. Burhan İşleyen, Din Hizmetleri Genel Müdürü Bünyamin Albayrak, Eğitim Hizmetleri Genel Müdürü Kadir Dinç, İnsan Kaynakları Genel Müdürü Akif Pusmaz, Rehberlik ve Teftiş Başkanı Fatih Mehmet Karaca ile Hukuk Müşaviri Selami Açan’ın imzaları yer alıyor.

İntihar olayının ardından Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, Mehmet Deniz’in eşi Zeynep Deniz ile görüşmek istedi. Ancak Zeynep Deniz telefonlara yanıt vermedi. Alınan bilgiye göre Zeynep Deniz sadece yüz yüze görüşebileceğini iletti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x