Nazar Değdi: Arda Güler’in Muhtemel Sakatlık Süresi Belli Oldu

Real Madrid’in ABD kampında yer alan milli futbolcumuz Arda Güler’in sağ diz iç menisküsünde sakatlık tespit edildi. 18 yaşındaki futbolcunun tedavisine İspanya’da devam edileceği açıklandı. Genç yıldızın hangi pozisyonda sakatlandığı da belli oldu.

Üç maçı kaçırdı

Real Madrid’in ABD’de düzenlenen yeni sezon öncesi hazırlık çalışmaları kapsamında Soccer Champions Tour kadrosunda kendisine yer bulan Arda Güler, antrenmanda talihsiz bir sakatlık yaşadı. Teknik direktör Ancelotti, genç futbolcuyu riske etmemek için Milan, Manchester United ve Barcelona maçlarında forma şansı vermedi.

İspanya’ya geri döndü

Arda’nın sakatlığı üzerine eflatun-beyazlılar, genç futbolcunun sağ diz iç menisküsünde yaralanma tespit edildiğini ve yıldız oyuncunun özel tedavi için Madrid’e döneceğini duyurdu. Milli futbolcu ise sosyal medya hesabından gelen destek mesajlarına teşekkür etti.

Bugün takım arkadaşlarımla sahada olmak isterdim ama tedavi sürecimi hızlandırmak ve bir an önce hazır olmak için Madrid’e dönüyorum. Desteğiniz için teşekkürler.

Arda Güler’in sakatlandığı pozisyon

Arda’nın sakatlık süresi

İspanyol basınına konuşan Dr. Pedro Luis Ripoll, Arda’nın sakatlığının 3 veya 5 aylık tedavi gerektirebileceğini dile getirdi. Ripoll, açıklamalarında şu ifadelere yer verdi:

‘Arda Güler’in menisküs sakatlığı ciddiyse, menisküsün dikilmesi gerekir. Bu da 5 aylık tedavi gerektirir. Eğer menisküs sakatlığı ciddi değilse, alternatif yöntemlerle tedavi süreci 3 ayı bulur.’

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x