Seçmeni gerici diye aşağılayan CHP’li Özcan’dan talihsiz savunma: Çağdaş demek istedim!

Son dakika haberi: CHP Düzce Milletvekili Talih Özcan, oy istediği seçmeni aşağıladı.

Partisinin Yığılca adayını tanıtan Özcan, Yığılca’nın, “Yobazlığın, gericiliğin kol gezdiği” bir yer olduğunu söyledi. Özcan, Yobaz, yoz, gericiliğin kol gezdiği bir yerde, göç veren bir yerde, böyle bir kardeşimizin aday çıkması bana göre anlamlıdır” ifadelerini kullandı.

Sözleri büyük tepki çeken Özcan, geri adım attı.

“SÖZLERİM MAKSADINI AŞTI”

Sözlerinin maksadını aştığını söyleyen Özcan, Geçtiğimiz hafta sonu Yığılca ilçemizde, partimiz adına gerçekleştirdiğimiz Belediye Başkanı aday tanıtım toplantımızda yaptığım konuşmada, ‘gericilik ve yobazlık’ ile ilgili sözlerim maksadını aşmıştır. Bahsi geçen cümlelerimdeki niyetim, yerelde Yığılca’ya ve Yığılcalı hemşehrilerime karşı bir eleştiri olamaz. Çünkü, onların da Düzce’nin evlatları ve bu ülkenin aydınlık yarınları olduğu tartışılmaz bir gerçektir” dedi.

ÇAĞDAŞ, LAİK DEMEK İSTEMİŞ

Cumhuriyet’te yer alan habere göre sözlerine devam eden Özcan, bölge halkından özür dileyerek şunları söyledi:

“Sözlerimde vurgulamak istediğim asıl şey; Ulusal anlamda, Cumhuriyetimizin 100. yılında, ülkemizin kurucu ve kurtarıcılarına karşı gerçekleştirilen eylemler ve söylemlerin artması, Cumhuriyet değerlerini ve Atatürk ilkelerini yok etmeye çalışanlara karşı mücadelemizin her zaman süreceğidir. Bu anlamda, Yığılca Başkan Adayımızın, modern, medeni, çağdaş ve laik bir Türkiye idealine ne kadar uygun bir profilde olduğunu anlatmak isterken, hatalı bir söylemde bulunarak kırdığım, üzdüğüm tüm Yığılcalı hemşehrilerimden özür diliyorum.”

KAYNAK: CUMHURİYET GAZETESİ

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x